Úřad práce je vhodnou podporou při hledání práce

0
2271

Skončili jste právě školu nebo vám zaměstnavatel neprodloužil smlouvu či propouštěl pro nadbytek? Pak vaše kroky nejspíše vedou na úřad práce. Ten není vždy úspěšný při hledání práce, nicméně poskytuje uchazečům o zaměstnání dostatečnou podporu.

Registrace na Úřad práce není povinná

 
Registrace na Úřad práce není stanovena zákonem. Po registraci na pracovním úřadu je potřeba dodržovat celou řadu podmínek, aby nedošlo k vašemu vyřazení z evidence. Nezaměstnaní na úřadu práce mohou získat hmotnou podporu v nezaměstnanosti, ale také rekvalifikaci a pojistné za ně platí stát do doby, než si najdou práci.
Úřad práce

Co vás na úřadu práce čeká?

 
Na úřad práce je potřeba se jít registrovat do tří dnů od ukončení posledního pracovního poměru. Splňujete-li zákonem dané podmínky, stát vám bude vyplácet podporu v nezaměstnanosti a úřad práce vám musí hledat zaměstnání. Neznamená to, že vy budete jen čekat. Sami můžete aktivně oslovovat personální agentury a firmy.

Úřad práce vám nabídne zaměstnání, které je v souladu s vaší kvalifikací a zdravotní způsobilostí. Nemůžete-li najít práci ve svém okolí, můžete získat příspěvek na dojíždění nebo na stěhování. V případě, že vám do jednoho roku od vaší registrace pracovník nenajde práci na plný úvazek, může vám po roce nabízet i volná místa s polovičním úvazkem. Pokud bez vážného důvodu na místo nenastoupíte, můžete být vyřazeni z evidence a tím ztratíte veškeré výhody.

Ve chvíli, kdy jste si našli práci, třeba u personální agentury, je potřeba nahlásit to na úřadu práce, který vás na základě doložené pracovní smlouvy vyřadí z evidence. Rovněž vám připraví dokumenty, které musíte doložit novému zaměstnavateli. Po dobu evidence za vás hradí stát zdravotní pojištění.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Předchozí článekNezaměstnanost děsí většinu z nás, zkuste nabídky práce
Další článekUdělejte si radost i po Vánocích