Obchodování s kryptoměnami

0
5257

S rozmachem internetu v posledních letech se také značně rozšířily možnosti toho, jak si přes něj přivydělávat nebo mít rovnou nějakou práci online, při které můžete pracovat prakticky odkudkoliv na světě. Představíme si 3 možnosti, které ale rozhodně nejsou pro každého.

Dá se živit kurzovým sázením?

Věřte, že je skutečně možné živit se kurzovým sázením, potřebujete k tomu ale pochopitelně dodržovat disciplínu, z čehož vyplývá neporušovat svůj bankroll management. To znamená, že si třeba na sázení vyhradíte 50 000 Kč a budete poctivě sázet za 500 Kč, jak v případě vyhrávání, tak také tehdy, pokud se nečekaně dostanete na vlnu proher.

Je samozřejmě nutné pečlivě zvolit sport, kterému se budete věnovat, a který máte důkladně nastudovaný. Nejlepší je vybrat takový, kde bookmakeři dělají chyby a umět je využívat. V oblibě je ale třeba i kurzové sázení na prezidentské volby nebo jiné společenské sázky, kde můžete nad sázkovými kancelářemi zvítězit jednodušeji než třeba u fotbalu nebo hokeje nebo velkých sportovních akcí jako je tenisový turnaj French Open neboli Roland Garros. Jejich problémem je, že se konají jen čas od času.

Hraní online počítačových her jako zaměstnání

Kdo by si před pár lety pomyslel, že se bude dát uživit hraním her. Tzv. „e-sporty“ jsou však v současné době velice populární a točí se v nich obrovské množství peněz. Pořádají se obrovské turnaje, na které se chodí dívat desetitisíce fanoušků, jen aby viděli, jak hrají profesionálové. I za touto zálibou, kterou se ti nejlepší uživí, stojí obrovské úsilí.
Asi nejznámějšími hrami jsou například Dota 2, nejnovější Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends nebo Hearthstone. Co se týká aktuálních pecek, na herní platformě Steam v současnosti „frčí“ PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) a oblíbená je i třeba kombinace více žánrů zároveň – online strategická hra Clash Royale, která se dokonce hraje na mobilu. Pozor hraní her a hracích automatů v online casinu je něco úplně jiného – jedná se o hazard a dříve nebo později přijdete o všechny peníze!

Fenomén: obchodování s kryptoměnami

Popularita PC her je sice obrovská, na současný boom kryptoměn ale, troufáme si říct, zdaleka nemá. Neexistuje snad nikdo, kdo používá internet, a neslyšel například o nejznámějším bitcoinu. Ti zvídavější se pak samozřejmě zajímali také o to, jak s bitcoinem nebo i jinými kryptoměnami obchodovat.
I přes to, že je to velice riskantní, dokáží se tímto někteří uživit. Možná ani nevíte, že virtuálních měn existuje okolo 1 400 a jejich číslo stále narůstá. Překvapivé pro některé může být i to, že se nejvíc medializovaný bitcoin nedostal ani do TOP 10 nejvíce rostoucích kryptoměn za rok 2017. Primát drží Ripple (nárůst o 36 000 %), následuje NEM (necelých 30 000 %) a Ardor (16 800 %). Uvidíme, co nám přinese rok 2018, zatím ale rozhodně není tak hektický, jako ten předchozí.


Víte, že se schyluje k vytvoření prvních burzovně obchodovaných fondů, které mají podkladové aktivum krypto? Více o žádosti BlackRocku o schválení ETF na Ethereum ZDE.


Předchozí článekInvestice do bydlení
Další článekPůjčka bez úroku – jaká má úskalí?