Vyplatí se více kontokorent, nebo půjčka ihned?

0
332

Bankovní i nebankovní společnosti na trhu nabízejí nespočet různých možností úvěrů, ale každý je trochu jiný a vhodnější v jiných situacích. Při vybírání vhodného produktu pro vás je důležité mít představu o tom, na co budete peníze potřebovat a jak s nimi budete nakládat.

Jaká je rozdíl mezi kontokorentem a půjčkou?

Klasická půjčka funguje na principu uzavření smlouvy, kdy získáte peníze, které později splatíte. Pokud si ale sjednáte kontokorent, tak získáváte možnost nakládat s penězi, které v danou chvíli vlastně nemáte.

Pokud si se svojí bankou sjednáte kontokorent na určitou částku, máte pak možnost jít takzvaně do mínusu. Do dosažení daného limitu si můžete svým způsobem půjčovat peníze, které splácíte připsáním výplaty (či jiného vkladu) na daný účet.

Každé se hodí na něco jiného

Půjčka a kontokorent mají své klady a zápory. Dají se sice použít na mnoho věcí, ale pro některé jsou vhodnější. Půjčka se více hodí v případě, kdy potřebujete větší finanční obnos s dlouhou dobou splácení. Je lepší na dlouhodobé záležitosti, jako jsou například hypotéka na dům či půjčka na auto, rekonstrukce apod.


Plánujete svatbu? Tipy pro vás: posvatební oznámení.


Pokud máte zájem o kratší půjčku a nechcete platit úroky, dobrou volbou je kreditní karta. Ta funguje podobně jako kontokorent a pokud se naučíte s ní správně zacházet, pak můžete i něco vydělat, neboť s sebou přináší mnoho různých výhod.

Kontokorent je ideální při náhlé nutné platbě. Vy využijete peníze, které v danou chvíli nemáte, ale pak svůj dluh vůči bance postupně snižujete, až jej odstraníte úplně. Nejedná se o kdovíjak veliké částky, avšak na rozdíl od typického úvěru o jeho užití banku nemusíte nijak informovat. Dejte si ale pozor, protože kontokorent je dobré využít pouze v případě, že se jedná jen o neobvyklou záležitost a vy máte jistotu, že svůj dluh rychle dorovnáte.

Variant je na trhu mnoho

Stále existuje mnoho variant úvěrů, které dokážou plnit podobnou funkci, jako například kreditní karta či kontokorent. Ať už se bojíte používat kontokorent, či se vám nechce si přidělávat si starosti s kreditní kartou, pak pro vás může být dobrou alternativou půjčka ihned.

Ta se dá zařídit poměrně snadno. Přes internet, bez nutnosti návštěvy pobočky banky a peníze také dostanete velmi rychle. Nicméně se stále jedná o klasickou půjčku, její splácení však nemusí trvat kdovíjak dlouho.

Předchozí článekDopřát si dovolenou a neutratit jmění? Jeďte do Krušných hor!
Další článekZákladní druhy kávovarů