Možnosti, jak během finanční tísně obstarat potřebné peníze 

0
184

Stále se zvyšující ceny přivedly spoustu domácností do finanční tísně. Vyplatí se tak znát co nejvíce možností, jak si obstarat nějaké finance navíc, ať už je zužitkujete na potřebné věci, jako je nájem a placení energií, nebo se díky nim vydáte na rodinnou dovolenou. O jakých konkrétních možnostech je řeč?

Pokud peníze potřebujete získat co nejrychleji

Pokud chcete, nebo přímo potřebujete určitý finanční obnos sehnat co nejrychleji, naskýtá se možnost půjček. Obecně se půjčky dělí na bankovní a nebankovní, zatímco k těm bankovním se obvykle vztahuje nižší úrok a minimální, případně žádné poplatky, jejich vyřízení trvá poměrně dlouho. Oproti tomu nebankovní půjčky, kam se řadí například dlouhodobá půjčka bez registru s půjčkou v insolvenci, jsou sice spojené s vyššími úroky, ale některé jsou schválené již během několika minut. 

V každém případě se dopředu ujistěte, že budete mít vybraný druh půjčky jak splatit, v opačném případě byste se mohli dostat do ještě tíživější finanční situace, než která byla doposud. Zmiňovaná dlouhodobá půjčka bez registru je určená zejména pro lidi, kteří mají záznam v registru dlužníku a bankovní instituce jim tak finance odmítnou půjčit. 

Chcete-li si obstarat pár korun navíc

Jestliže si preventivně chcete odkládat nějaké finanční prostředky stranou, kdyby došlo na nejhorší, můžete začít efektivnějším nakupováním. Využitím akčních nabídek, které jsou sjednoceny na jednom místě, tedy na slevovém portálu Kaufino.com, můžete během nákupů potravin, potřeb do domácnosti, oblečení nebo třeba elektroniky ušetřit až několik procent z celkové částky. Mimo jiné se zde nachází Globus leták na příští týden, v němž jsou uvedeny jak zlevněné potraviny, tak třeba drogerie. 

Ideální je své nákupy plánovat na základě slevových prospektů, jako je právě zmiňovaný Globus leták na příští týden. Rozhodnete-li se uskutečnit své nákupy na e-shopu, rozhodně zkontrolujte, zda není možné využít cashback. Díky němu se vám po uskutečnění nákupu vrátí část vynaložených financí zpátky. Dostupný je cashback u mnohých prodejců, ať už se jedná o lékárny, prodejce letenek nebo třeba parfumerie. 

Najděte si ke stálému zaměstnání přivýdělek

Najít si nějaký drobný přivýdělek k hlavnímu pracovnímu poměru lze v dnešní době poměrně snadno. Kromě spousty nabídek, kam je za prací nutné fyzicky docházet, je i několik online pozic. Častokrát se online brigádě můžete věnovat ve vámi stanovený čas a jedná se tak o skvělý způsob, jak si přivydělat. Kromě toho je to daleko bezpečnější varianta, než kterou představuje například půjčka v insolvenci. Ta je opět jedním ze zástupců nebankovních půjček, k nimž se váží vysoké úrokové sazby i skryté poplatky a řadí se tak k velmi rizikovým typům úvěrů. Oproti tomu brigáda podložená smlouvou je daleko vhodnější, bezpečnější a v neposlední řadě si osvojíte nové znalosti. 

Předchozí článekJak na daňové přiznání a na co si dát pozor
Další článekŽivot po insolvenci: Jak je to s osvobozením od pohledávek?