Vyplatí se investovat do developerských projektů? 3 otázky a odpovědi

0
4812

Developerské projekty jsou relativně žádanou investicí. Nabízí totiž zajímavé úročení vašeho vkladu a celou řadu dalších benefitů.

Výhody a nevýhody developerských projektů

Velkou nevýhodou u investice do developerských projektů je mnohdy nedostatečná nabídka trhu developerských projektů. Některé developerské projekty jsou navíc naprosto nedostupné pro drobné investory. Ve většině případů jde téměř exkluzivně o investice do fondů pro kvalifikované investory. A u těchto fondů je základním požadavkem kapitál alespoň v hodnotě jednoho milionu korun.

Existují ale alternativy, které mohou přinést zajímavé výnosy také drobným investorům. Někteří developeři nabízí svoje podílové fondy široké veřejnosti, další to zase řeší jinak. Například vydáním dluhopisů. Investice do dluhopisu umožňuje i drobným investorům získat zajímavé zúročení a přidat svoji ruku k dílu při budování nových projektů.

Jsou pro vás developerské projekty vhodné?

Jste rozhodnuti pro investování do jedné bytové jednotky, pak zvažte a zhodnoťte celou transakci tak, aby byl výnos dostatečný. Investice do realit a developerských projektů se ale vám v dnešní době spíše vyplatit. Horší to je s výhledem do budoucna. Očekává se sice, že by mohly ceny bytů a domů dále růst, rizikem by ovšem mohla být politická situace. A to nejen v Česku, ale také v celé EU.

Není žádným tajemstvím, že v Česku mladí i starší lidé mají problém s dostupností bydlení. A některé politické strany to chtějí řešit tvrdou regulací a zdaněním investičních bytů. Z posledních volebních průzkumů to ale vypadá, že by k tomuto černému scénáři nemuselo dojít. Jestliže tedy přemýšlíte nad tím, kam investovat 1000000, developerské projekty jsou v tuto chvíli výhodnou alternativou pro vaše portfolio.

Předchozí článekJak začít investovat do dluhopisů? Je to jednoduché
Další článekTipy, jak může vaše firma ušetřit