Jak začít investovat do dluhopisů? Je to jednoduché

0
2520

Investice do dluhopisů vám mohou vydělat zajímavé peníze. Stačí jen znát několik zásad, které vám v tomto článku prozradíme.

Přemýšlíte nad tím, jak zhodnotit své úspory?Jestliže máte na vašem účtu alespoň nějaké peníze, pak by byla škoda je nevyužít. Zvlášť v dnešní době, kdy vaše úspory užírá inflace doslova raketovým tempem. Začít investovat přitom není těžké. A v následujících řádcích vám to dokážeme.

Do čeho investovat?

Nikdy jste neinvestovali? Nevadí. V dnešní době totiž můžete najít spoustu zajímavých informací přímo na internetu. Bezplatně. Stačí mít jen odvahu trošku riskovat. Protože, a to si řekněme na rovinu, investování není zrovna bezpečnou kratochvílí. Jestliže se tedy o vaše peníze opravdu bojíte, pak je raději nechte ležet na vašem účtu a nechejte inflaci vykonat své.

Stále jste zůstali? Pak pro vás máme jeden tip. Pro vás jakožto pro začátečníky budou naprosto ideální především investice do fondů, které jsou založeny na kolektivním investování. Celkový výnos fondů pak značí průměrný výnos všech nakoupených aktiv ve fondu. Další vhodnou alternativou jsou taktéž poměrně bezpečné investice do podílových fondů.

Nechte peníze vydělávat za vás

V dnešní době existuje celá řada produktů a služeb, které vám mohou zaručit dobrý výnos. Ruku v ruce s výnosem jde ale riziko ztráty vašich peněz. Vědět tedy, jak nejlépe zhodnotit peníze a jak zhodnotit úsporyje pro vás jakožto začínajícího investora naprosto nezbytné. Neexistuje nic jako bezpečná investice. Vždy je tu jisté riziko, že o svoje peníze přijdete. Risk by měl být ale vyvážen adekvátním úrokem.

Cokoliv přes deset procent pro drobného investora zpravidla znamená vysoké riziko. Cokoliv pod deset procent zase značí relativní bezpečí. V podstatě bezproblémové investice se pohybují v nižších jednotkách procent. Je tedy jen na vás, pro co se rozhodnete. Jestli vám postačí, že vám úrok stěží pokryje inflaci, nebo chcete něco víc. Ani investice s výnosem přes deset nebo dokonce dvacet procent nemusí být tolik rizikové. Stačí jen vědět, do čeho vlastně investujete.

Předchozí článekProč investovat do mobilní aplikace?
Další článekVyplatí se investovat do developerských projektů? 3 otázky a odpovědi