Informační technologie jsou sice celek, ale musí se uznat, že jednotliví informatici mají velice rozdílné hodnoty a také dovednosti. Zatím co někdo má silné logické uvažování a konstruktivní myšlení, tak jiní například cit pro umění či hudební sluch. Rozhodně každý z oborů IT stále hledá své zaměstnance. Pokud se chystáte začít IT dráhu nebo studium, dnes poradíme, jaké přednosti by jednotliví pracovníci měli mít. Zkušenosti a tipy nám přinesla společnost 123jobs.cz provozovatel pracovních portálů.

Programátoři potřebují především selský rozum
Všude ve filmech se můžeme potkávat s každodenní realitou, že je programátor nezkrotná elita, která dokáže do posledního šroubku analyzovat Eiffelovu věž. Je to hloupost. Ti nejlepší programátoři jsou pochopitelně velcí myslitelé, ale mnohdy pro kompletní konstrukci a realizaci programu stačí jen vhodně použitý selský rozum a základní znalosti programovacího jazyka. Pokud navíc máte i kreativní myšlení, není na co čekat – cesta vývojáře je přesně pro vás.
Grafici a hudebníci skrytí za monitory
Svoje místo v informačních technologiích má pochopitelně také umění, a to rovnou dost podstatné. Vždyť bez nejlepších umělců s citem pro grafiku nebo hudebním sluchem bychom neznali hudbu od Hanse Zimmera, nebo nehráli žádné vytříbené počítačové hry. Od grafiků se očekává vysoká kreativita, a především schopnost rozeznávat kontrast tvarů, barev a kombinací, abyste stejně jako reální malíři dokázali jednotlivé částečky poskládat do dokonalého celku.
Analytici nejsou jenom k poučování a opravování
Analýza je zkráceně kontrola výkonu, služby nebo produktu. Analytici jsou od toho, aby kontrolovali připravené grafické návrhy, kódy či algoritmy a dokázali vždy přijít s řešením, jak projekt posunout ještě o krok dál. Mezi IT jsou sice často považovaní za hnidopichy, ale zcela upřímně je u nich potřeba asi největší praxe a schopností poznat co je to nejlepší možné řešení.
Novou práci snadno najde na on-line portálu 123jobs.cz, kde na vás čekají tisíce nabídek inzerce práce.