Kam se vyplatí investovat?

1
2325

Do čeho se vyplatí investovat?

Investice jsou společenským tématem už odnepaměti. Kupodivu se s postupem doby nezměnily komodity, do nichž je investováno, tolik, jak bychom možná očekávali. Důvod je prostý – investice se musí z dlouhodobého hlediska vyplatit. Proto je důležité najít takovou komoditu, jejíž cena je víceméně konzistentní, s alespoň mírným růstem.

Investice
Investice

Co je to investice z ekonomického hlediska? Investicí je označována ta část příjmu, která je vložena do kapitálu. Jinými slovy do dlouhodobých statků, které nepřináší okamžitý výdělek, ale umožní zvýšení jejich produkce v budoucnosti. Subjekty tedy investují, neboť hledají způsob, jak využít své v současnosti nepotřebné úspory, za účelem peněžního či nepeněžního výnosu. Z užšího pohledu se jedná o větší jednorázové či krátkodobé výdaje, u kterých je očekávána budoucí přeměna na příjmy či výnosy trvající více než jeden rok.

Investice

Definici už známe. Ovšem do čeho se v současné době vyplatí investovat? Bohužel není příliš odvětví, u nichž by byla garantována přeměna na zisk. Vzhledem k udržování hodnoty koruny na nereálně výši Českou národní bankou, lze jen těžko doporučit investici, která by přesahovala období několika týdnů či měsíců, maximálně pak jednoho roku. A pokud už dlouhodoběji, pak v cizí měně – zkusit můžete například v dolarech nakoupit americké dluhopisy se splatností 10 let a 2procentním výnosem.

Jinak se však pohybujeme na tenkém ledě a nikdo pořádně neví, jakým směrem se bude trh v nejbližší době ubírat. Relativně bezpečnou investicí je nákup virtuální měny Bitcoin, která se neustále zvedá a nezdá se, že by její růst měl polevit. Zkusit můžete rovněž akcie ČEZu, z nichž koukají vysoké dividendy, případně některé těžařské společnosti.

Ovšem investice do čehokoliv je v dnešní době značně riziková. Proto svou volbu velice dobře zvažte, nebo o své finance můžete hodně rychle přijít.

Investice

Tip: Nejlepší životní investicí je ta do vašeho vzdělání. Ví to i firmy, které stále více oceňují získání titulu MBA. Takové studium vás sice v kariéře významně posune a projeví se i na vašem platu a možnostech, zabere však nějaký čas a budete muset vynaložit potřebné úsilí. Vše vám dnes naštěstí může usnadnit možnost vypracování MBA práce na zakázku, případně vypracování podkladů MBA práce. S pomocí od profesionálů zvládnete hravě vše! 

Předchozí článekPůjčka, na jakou firmu si dát pozor
Další článekInvestice do vozového parku