Kde prodat staré knihy?

0
3081

57 milionů důvodů, proč prodat své staré knihy

Taky máte dojem, že se vám doma hromadí knihy, které už nikdo nečte, ale je vám líto je vyhodit? Některé máte od dětství, později je četly vaše děti a dnes jsou v krabici pod postelí, protože co kdyby. Kdyby náhodou jednou byly potřeba. Knihy z dob studií, dárky od přátel, encyklopedie, sbírka Verneovek po dědečkovi. O Vánocích a narozeninách se knihovna rozroste o další kousky,  o některé i dvakrát, a místa doma ubývá.
Krabice pod postelí a na půdě jsou dočasným řešením, ale jednou si stejně každý bude muset položit nerudovskou otázku „kam s nimi?“
Rozloučit se s knihou je těžké. Jsme země s dlouholetou čtenářskou tradicí, sahající stovky let do historie. Jen škarohlídi tvrdí, že dnes lidé nečtou a mladí lidé už vůbec ne. Hluboce zakořeněná úcta k literatuře a ke knize jako takové nám brání se jí jen tak lehce vzdát.

Výkup knih je řešení elegantní a bezbolestné. Ekonomické a altruistické zároveň. Představte si, že za své knihy dostanete peníze a ještě uděláte radost někomu, kdo třeba právě tuto knihu už dlouho shání? A toho volného místa. Možná místa na další knihy, které byste si jinak nekoupili s odůvodněním, že „už jich přece máte dost“? Úklidem ve starých věcech otevřete prostor novým obzorům.
Nejste si jisti, zda vaše knihy mají vůbec nějakou hodnotu? Nemusíte si s tím dělat starosti, zkušený antikvář se o ocenění postará. V případě větších sbírek vás klidně navštíví i doma, knihy ocení a odveze.
A pokud vás stále ještě zajímá, co přesně znamená číslo v nadpisu článku, ráda vám to prozradím. Je to velmi jednoduché. Ročně se v Česku prodá průměrně asi 57 milionů knih. To je zhruba 5 knih na jednoho člověka. 57 milionů možností pro vaše staré knihy, na které doma v policích sedá prach. Lidé doma, v autobusu, v čekárně u lékaře, páry dychtivých očí, které právě v tuto chvíli čekají možná na knihu z vaší police.
To už stojí za zamyšlení, ne?

Předchozí článekInvestice do reklamy
Další článekInvestiční společnost