Tipy, jak může vaše firma ušetřit

0
1331

Kdo z nás by si nepřál, abychom měli menší náklady na každodenní život, povinnosti i volnočasové aktivity? Aby byly náklady vždy nižší, než příjmy? Abychom se měli co nejlépe, ať už jsme firma nebo fyzická osoba, je potřeba šetřit, kde se dá. A někdy nám peníze bohužel utíkají, ani nevíme jak.

Pozor na půjčky

Pokud si potřebujete půjčit peníze, neměla by vás zajímat jen úroková sazba, což je procentuální číselný údaj odměny za půjčení financí. Stejně tak byste měli dbát na RPSN neboli roční procentní sazbu nákladů, což je celková částka, kterou za jeden rok trvání půjčky zaplatíte. Včetně poplatků za vedení účtu, výpisy a další.

Výše úroku se počítá většinou za jeden rok. Takže pokud vám vychází roční úrok např. 20 000 Kč a vy uhradíte za rok splátky ve výši 20 000 Kč, pokryli jste jen úrok a dluh zůstává stejný. Ne-li vyšší, pokud platíte i poplatky za další služby k půjčce.

Půjčka pro podnikatele může představovat investici do stávajícího podnikání či rozjezd nového. Hodit se ale může i pro optimální provoz firmy či k zaplacení dluhů pojících se k podnikání. Výhodný individuální úvěr pro živnostníky i podnikatele ve výši 50 000 – 50 000 000 Kč nabízí FINEMONEY. Spolu s úvěrem získáte řadu výhod i jistotu pro další vývoj vašeho podnikání.

Šetřete na energiích

I ve firmě se dá velmi šetřit za odběr energií. Jedna věc je šetření rozumným chováním a nakoupením úsporných spotřebičů, chytrých pomocníků hlídajících teplotu, proud vody, zhasnutí světla a podobně. Druhá věc je nákup levnější elektřiny a plynu. Vhod vám může přijít dodavatel zelené elektřiny, s nímž můžete mít veškerou dodávanou energii čistě z obnovitelných zdrojů. Navíc na rok úplně bez poplatku.

Šetřete co nejdříve a nejvíce. Uspořené peníze můžete investovat do podnikání, volného času nebo třeba rodiny.

Předchozí článekVyplatí se investovat do developerských projektů? 3 otázky a odpovědi
Další článekLéčivá moc kamenů