Půjčky pro cizince, nabídky a možnosti na finančním trhu

0
747

Cizinecká půjčka není pro společnosti s finančními produkty nesplnitelným přáním. Každý, kdo doloží potřebné údaje a splní požadavky poskytovatele, může dosáhnout na půjčku dle jeho žádosti. Pro jakou společnost se při žádosti rozhodnout? Je bankovní či nebankovní zprostředkovatel řešením? 

Cizinec, který má povolení k trvalému nebo přechodnému pobytu v ČR, může bez problému zažádat o půjčku. Jeho finanční tíseň lze vyřešit u bankovní i nebankovní půjčkou. Každá z nich má ovšem jiné požadavky a možnosti.  

Půjčka pro cizince

Úvěrové možnosti s sebou přináší řadu podmínek. Nebankovní společnosti mají požadavky na žadatele mnohem mírnější, než je tomu u bankovních institucí. Půjčka pro cizince lze sjednat u obou zmíněných poskytovatelů. Často vyskytovanou podmínkou je ovšem trvalý pobyt na území České republiky

Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu v ČR je taktéž dostupná. Musí se ovšem jednat o osobu, která má potvrzení o pobytu přechodném. Některým společnostem dokonce stačí i rozhodnutí o udělení víza

Bankovní a nebankovní půjčka pro cizince

U jakého z poskytovatelů se cizinec rozhodne o půjčku zažádat, záleží na jeho preferencích a možnostech. Pokud nemá zaměstnání, nebo není možné doložit příjmy, může se obrátit pouze na společnost nebankovní. Řešením je například půjčka bez doložení příjmů. Srovnání nabídek poskytuje NavigatorUveru.cz.

U krátkodobých úvěrových produktů je často žádost svolena. U dlouhodobých možností je potřeba počítat s delší dobou trvalého nebo přechodného pobytu, než je doba splatnosti

Podmínky pro schválení půjčky cizincům

Aby byla půjčka schválena, je nutné splnit určité požadavky. Každý z poskytovatelů má právo na své podmínky. Jsou předem známé a deklarované při podání žádosti. 

Pro kladné vyřízení požadavku o půjčku je potřeba doložit osobní doklady, kterými žadatel prokáže svou totožnost. Povolení k pobytu je doplněno o pracovní smlouvu nebo doložení příjmu v případě, že je to poskytovatelem požadováno. Společnost může zažádat o prověření bonity, úvěruschopnosti nebo bezdlužnosti.

Výhody nebankovních půjček pro cizince

Nebankovní společnosti jsou v ohledu na pravděpodobnost získání úvěru cizincem výhodnější. Podmínky jsou mírné, prověřování osoby je velmi omezené. I proto může na půjčku dosáhnout skoro každý. Půjčka pro dlužníky na ruku není výjimkou.

V běžné praxi není po osobě, žádající o půjčku u nebankovního zprostředkovatele, požadováno doložení příjmů. To celý proces zjednodušuje a zvyšuje šance na získání potřebné finanční sumy. 

Navíc je žádost o půjčku možné podat online. Její schvalování je velmi rychlé. Úvěr je poskytnut během několika dní. 

Výhody bankovních půjček pro cizince

Pokud cizinec splňuje striktnější podmínky bankovních institucí, má možnost získat výhodnější nabídky. Banka poskytuje vyšší bezpečnost a transparentnost úvěru. Poskytovatel je zaručený. 

Vzhledem k subjektu, nabízející úvěr, je výhodnější úroková sazba zaručena. Úvěr je levnější a úroky jsou nižší. Bankovní instituce navíc poskytuje sjednání bez poplatků.

Ať už cizinec zvolí půjčku u bankovní, nebo nebankovní společnosti, je třeba prověřit nabídky a porovnat je s jinými na trhu. 

Předchozí článekPenzijní připojištění: Vyplatí se jej mít? A odkdy začít?
Další článekProdej podílu ve firmě: Jak zvládnout celý proces?