Prodej podílu ve firmě: Jak zvládnout celý proces?

0
1216

Prodej podílu ve firmě často probíhá mezi spolumajiteli, jelikož to nabízí relativně jednoduché řešení. Ovšem v průběhu celého procesu se mohou objevit určité problémy pramenící z neshod. Abyste jim předešli, přizvěte si odborného poradce neboli mediátora.

Nákup a prodej firmy

Nákup a prodej zavedené firmy mezi dvěma spolumajiteli může být poněkud problémový. V tomto momentě se totiž vaše zájmy odlišují, jsou v protikladu. Vaším společným cílem není, aby firma prosperovala, jako spíše získat co nejlepší nabídku. Ovšem zatímco prodejce chce získat co nejvyšší cenu, kupující naopak touží po té nejnižší. Kvůli tomu mohou vznikat konflikty. Těm však můžete předejít, pokud se rozhodnete využít odborného poradenství profesionála z oboru. Prodej podílu ve firmě pak bude o něco snazší.

Odborný poradce

Profesionální firma nabízí služby poradce, který se zhostí role mediátora. Ten vás tak provede postupně všemi kroky, spornými body a pomůže vám najít kompromisy. Za dobu kratší než měsíc tak můžete společně stanovit vhodné parametry obchodu a stvrdit tak prodej. Poradce vše připraví ke spuštění realizační fáze transakce – převodu podílů dle dohodnutých parametrů a uzavření obchodu už tak bude pouhou formalitou.

Rychlé řešení

Pro prodej firem je klíčovým parametrem také čas. Čím déle totiž prodej trvá, tím větší je šance, že se objeví nenadálé události a životní situace, které celý proces mohou zkomplikovat. Nemá proto smysl se zdlouhavě dohadovat s kupujícím. Namísto toho využijte služeb mediátora, který pro vás najde efektivní a rychlé řešení ke spokojenosti obou stran. Vyhnete se tak zbytečným potížím a konfliktům.

Při prodeji podílu či celé firmy je důležité postupovat rychle a věcně. To však někdy může být problémem, zejména mezi spolumajiteli. Proto neváhejte a mějte po svém boku vždy odborného poradce.

Předchozí článekPůjčky pro cizince, nabídky a možnosti na finančním trhu
Další článekAktuální téma – nostrifikace vzdělání cizinců