Proč jen úrazové pojištění pro rodinu nestačí aneb zranění nejsou jediná rizika

0
1529
Rodina hledá na počítači nejlepší úrazové pojištění

Plánujete pojistit sebe a svou rodinu? Seznamte se i s dalšími riziky, než jsou jen zranění, a zjistěte, jak jim z hlediska krytí co nejlépe předejít.

V rodině s malými dětmi jsou úrazy obecně častým jevem – stačí málo a zábavná hra se zvrtne v jízdu na pohotovost a šití hlavy. Když proto rodiče přemýšlí, jak nejlépe pojistit celou rodinu, bývá úraz to první, ale také bohužel někdy to jediné, co je napadne. Jenže existují i závažnější rizika, která mohou nastat, a která pak ovlivní rodinný život mnohem více.

Životní a úrazové pojištění pokrývá závažná rizika

Mezi výrazná rizika dopadající na rodinný život patří například vleklá nemoc, kvůli které může jeden z živitelů rodiny zůstat i několik týdnů vyřazen z pracovního procesu. Výpadek příjmů pak bývá pro rodinu hodně náročný. A to je přitom řeč jen o dočasném stavu. Někdy se situace vyvine bohužel mnohem hůře, například pokud se živitel rodiny stane invalidním – ať už v důsledku úrazu nebo nemoci. Právě na tyto případy se zaměřuje životní pojištění, jehož součástí je i pojištění úrazové.

Nejlepší úrazové pojištění? To, které je správně nastavené

Pokud chcete, aby bylo vaše úrazové pojištění co nejefektivnější, je třeba jej nastavit na míru vaší rodiny. Primární je pojistit oba rodiče, nebo alespoň toho s vyšším příjmem – a to právě pro případ dlouhodobějšího finančního výpadku. Pokud k němu následkem úrazu dojde, pojištění pak společně s dávkami od státu měsíční příjem rodiny dorovná. V ideálním případě je vhodné pojistit pro případ nemoci či úrazu i děti a pak je jistota klidného spánku a pohody zajištěná.

Správně nastavené úrazové pojištění pokrývá kromě krátkodobých potíží i dlouhodobé následky. V případě těch trvalých je vyplácen objem prostředků, který usnadní vynucenou radikální změnu životního stylu. Výše částky závisí na konkrétních podmínkách a nastavení smlouvy. Podobné je to i v případě, že by nastala fatální událost vedoucí ke smrti pojištěného.

Hlavními pilíři tak jsou pojištění pro případ smrti, invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti a trvalých následků úrazu. Pokud jsou v rodině i děti, nastavuje se pojistná částka u pojištění pro případ smrti tak, aby pokryla příjmy rodiny minimálně na živobytí dětí do jejich 19 let věku.

Jaká je cena za úrazové a životní pojištění?

Cena za takové pojištění je silně individuální. Záleží na věku, na vašich případných zdravotních obtížích či kolik členů domácnosti do smlouvy zahrnete. Pojištění tak může pro jednu osobu stát několik stokorun, může to ale být i přes 2000 Kč – například pokud je jeden z živitelů osoba ve středním věku.

Každopádně pojištění neodkládejte, a už vůbec nepodceňujte: nikdy totiž nevíte, co se kdy stane – a pak už bude na sjednávání ideální pojistky pozdě.

Předchozí článekVlastníte e-shop? Investujte také čas do notifikací
Další článekNa trhu ubývá pozic, které vyžadují konstantní docházku do práce