Nenechte se překvapit a pojistěte se na škody v zaměstnání i v občanském životě!

0
7875

Každý se dopouštíme chyb a nikdo z nás není neomylný. Platí to jak pro situace, kdy se vyskytujeme v zaměstnání, tak pro situace, které mohou vzniknout v běžném občanském životě. Od toho je na trhu k dispozici celá řada komerčních pojištění. Tato pojištění nám mohou někdy přijít opravdu vhod. V našem článku se podíváme na pojištění proti škodám v zaměstnání, a také na pojištění občanské odpovědnosti.

Vyberte si variantu pojištění vhodnou pro vaše zaměstnání

S ohledem na pojistku, která pokrývá škody, jež vzniknou při škodní události v zaměstnání, je potřeba zejména vybrat vhodnou variantu, která odpovídá vykonávané práci zaměstnance. Pojištění odpovědnosti zaměstnance lze zpravidla rozdělit do několika kategorií, a to podle mě rizika, která jsou spojena s vykonávanou prací. Pokud si jako příklad vezmeme třeba pojišťovnu ERGO, tak ta nabízí několik základních kategorií, a to:

  • Standard
  • Řidič a Řidič PLUS

Na první pohled tak je vidět, že je zde určité standardní pojištění, které obvykle vyhoví drtivé většině zaměstnanců, přičemž samostatně jsou zde varianty pro řidiče. Je to dáno tím, že míra rizika u zaměstnanců používajících služební vůz je samozřejmě vyšší.

Už standardní pojištění však nabídne vysokou míru pojistné ochrany, platí po celém světě a je zde nízká spoluúčast. Pokud se jedná o speciální tarif pro řidiče, tak v tomto případě se varianta Řidič PLUS odlišuje od základní varianty Řidič tím, že se vztahuje na zaměstnance, kteří používají služební vůz také pro soukromé jízdy.

Také v občanském životě můžete způsobit škodu

Není to ale samozřejmě pouze zaměstnání, kde se musíme chránit. Je to také běžný osobní život. Od toho je tady pojistný produkt pojištění odpovědnosti, který v jedné ceně ochrání celou vaši rodinu, zároveň vás zde nečeká žádná spoluúčast a platí po celém světě. Aspoň takto to mají nastaveno v rámci již výše zmiňované pojišťovny ERGO.

Předchozí článekHedge fondy, k čemu slouží a jaké mají výhody?
Další článekCo dílené pracovní místo radí 123jobs Media