I rychlou půjčku musíte dobře promyslet

0
1459

Na internetu najdete informace nejen o bankovních produktech, ale i o půjčkách z nebankovní sféry. Navštívit můžete i diskusní fóra, která se tomuto tématu věnují. 

V případě, že potřebujete rychle finanční hotovost a nemáte v úmyslu půjčit si několikatisícovou částku, pak může být řešením takzvaná rychlá půjčka. Rozhodujte se ale spíše pomaleji. 

  • Dostatek informací o poskytovaných finančních produktech můžete najít snadno na internetu. 
  • Mnoho bankovních klientů využívá pro zjištění podmínek bank webový nástroj hypoteční kalkulačka

I v případě nebankovních poskytovatelů je možné najít různé srovnávače půjček anebo diskusní fóra, díky kterým se dozvíte, jaké máte možnosti. Nebankovní půjčka ihned je produkt, který je využíván především klienty, kteří mají buď záznam v registru anebo nemohou prokázat potřebným způsobem své příjmy. Proto jsou tyto produkty často označovány jako online půjčka bez registru anebo půjčka bez příjmů. 

  • U banky hraje klíčovou roli při rozhodování o poskytnutí úvěru vaše bonita. 
  • Pokud ji banka shledá nedostatečnou, pak bude téměř nemožné jakýkoliv úvěr získat. 

Je třeba vědět, že čím větší máte prohřešky z minulosti, například v podobě zmíněných záznamů anebo máte uzavřené další úvěrové smlouvy, bude výše úrokové sazby ve vašem případě vyšší. 

Řešením může být zástava nemovitosti 

Jestliže se vám zdá, že je nabízená úroková sazba od nebankovního poskytovatele pro vás neúnosná, pak můžete využít další možnost, kterou je půjčka se zástavou nemovitosti. Nemovitost, která má vysokou tržní hodnotu, vám může zajistit dostatečně vysoké finanční prostředky. A v současné době, kdy jsou ceny nemovitostí na horní hranici, je to docela reálné. 

  • Zastavit se dá v podstatě každá nemovitost, která se nachází na území České republiky a má evidenční číslo nebo číslo popisné. 
  • Může se tedy jednat nejen o rodinné domy, rekreační chaty či chalupy, ale také o pozemky nebo výrobní prostory, haly a garáže. 

Výhodou zástavy nemovitosti také je to, že nepotřebujete žádného dalšího ručitele.

Předchozí článekCo dílené pracovní místo radí 123jobs Media
Další článekProč investovat do mobilní aplikace?