Franšíza jako možnost podnikání s minimálním rizikem

0
2216

Ztratili jste nedávno práci, ale místo toho, abyste hledali novou pracovní příležitost přemýšlíte o tom, že se pustíte do světa podnikání? Už dlouho vás láká ona svoboda, kterou podnikání jako takové přináší? Bohužel postrádáte nápad. A každý člověk ví, že nápad – ten je klíčový. Nebo tomu tak není? 

Existuje možnost, jak začít podnikat, aniž bychom měli vlastní nápad. Tato možnost se jmenuje franchising, na základě kterého se rozpíná po celé České republice i Slovensku třeba firma Extéria Market. Mluvíme o podnikání fungujícím díky odkoupení licenčních smluv, kdy si člověk s oněmi smlouvami koupí i fungující know-how společnosti a pobočku si otevře pod značkou, která má zvládnutou reklamu a odbyt zajištěn. 

Franchising jako východisko ze situace pro nezaměstnané?

Nabízí se otázka, jestli je franšízové podnikání skutečně oním východiskem ze situace pro nezaměstnané. A pravdou je, že ano, že se to může jevit jako podnikatelská příležitost i pro ně. Nezaměstnaní však musí mít vlastní kapitál, který je ostatně zapotřebí při každém pokusu o vstup do světa byznysu. 

Mnohdy se totiž pod nezaměstnanými skrývají jedinci, kteří byli dříve na vysokých pozicích, ovšem z důvodu nadbytečnosti se museli propustit. Někdy to jsou oni, kdo podali výpověď a nyní se nachází na mrtvém bodě. Nejsou to většinou lidé, kteří by byli neschopní, ale často mají určitý věk, který třeba firmě nevyhovoval. Ovšem zkušenosti mají a ty mohou ve svém byznysu využít. 

Nemusíte začínat od nuly

Tou největší výhodou franšízového podnikání je bezesporu to, že se nemusí nutně začínat od nuly. I když si to řada lidí myslí, byznys nemusíte budovat naprosto od základů. Můžete se chytit příležitosti, která se vám nabízí, a nastoupit do už rozjetého vlaku. Přesně takto franšízové podnikání funguje. 

Předchozí článekSpráva identit zvyšuje digitální bezpečnost i produktivitu zaměstnanců
Další článekBlíží se podání daňového přiznání. Možná můžete ušetřit